سپهر عمران > خدمات نقشه برداری در اصفهان > نقشه برداری املاک بدون سند در اصفهان

نقشه برداری املاک بدون سند در اصفهان

اشتباهی بزرگ در نقشه برداری املاک بدون سند

پس‌ از تکمیل ساخت خانه و آپارتمان مالک برای اخذ سند مالکیت باید نقشه تفکیک ملک و آپارتمان را به سازمان ثبت اسناد و املاک تحویل دهد. مبنای صدور سند مالکیت در حقیقت نقشه تفکیکی آپارتمان است. این نقشه تفکیکی باید به همراه مشخصات مالک به واحدهای ثبتی ارائه شود تا سند مالکیت به نام شخص صادر شود. بر اساس جدول شماره ۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌مهندسی ساختمان تهیه نقشه‌های تفکیکی آپارتمان‌ها بر عهده مهندسان نقشه‌بردار است بنابراین نقشه‌ برداری املاک بدون سند در اصفهان از طریق مهندسان نقشه‌بردار تهیه می‌شود و از طریق دفاتر نمایندگی نظام‌مهندسی به واحد‌های ثبتی ارسال می‌شود و واحد‌های ثبتی در مرحله آخر بر اساس آیین‌نامه‌های داخلی سند مالکیت را صادر می‌کنند.
در حال حاضر کسانی که به دنبال نقشه ملک بدون سند خود هستند باید بین شهرداری ، نظام مهندسی و سازمان ثبت اسناد رفت و آمد داشته باشد در حالی که اصولی این است که مالکان پس از تکمیل ملک و عملیات ساختمانی خود باید به دنبال نقشه برداری برای ملک خود باشند و پس از تهیه نقشه تفکیکی خود به دنبال بقیه کارها بروند. وقتی قرار است یک ساختمان ساخته شود، پایه کار از مهندسان معمار شروع می‌شود درحالی‌که باید کار ساختمان‌سازی از نقشه‌برداری آغاز شود. مهندس معمار صرفاً بر اساس حرفی که مالک می‌زند، شروع به تهیه نقشه معماری می‌کند درصورتی‌که سند مالکیت با نقشه‌ای که ترسیم می‌کند، متفاوت است. نتیجه اینکه املاکی ساخته می‌شود که شاهدیم گاها ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر به حریم املاک دیگر تجاوز کرده‌اند درحالی‌که اگر در ابتدا، کار به نقشه‌بردار سپرده شود، سند ملک را با همسایه‌های مجاور تطبیق می‌دهد. امیدواریم که این شیوه غلط کنار زده شود و نقشه برداری املاک بدون سند از ابتدای کار در دست اجرا قرار بگیرد و اهمیت بیشتری بیابد

نقشه املاک بدون سند

ویژگی های نقشه برداری املاک بدون سند با فرمت نقشه یو تی ام

چرا باید به نقشه برداری املاک بدون سند یا همان نقشه UTM توجه ویژه ای داشت؟

برای پی بردن به اهمیت نقشه برداری املاک بدون سند که تحت عنوان نقشه UTM شناخته می شود بهتر است ابتدا یک تعریف کلی از آن بیان کنیم تا پی به اهمیت آن ببریم. نقشه یو تی ام utm نقشه ای بر اساس یک سیستم مختصات جهانی است که در آن هر نقطه ای دارای مختصات منحصر به فرد بر روی کره زمین می باشد. یعنی با تهیه نقشه یو تی ام از یک ملک مختصات این ملک بر روی کره زمین با دقت سانتی متر مشخص می شود که این موجب می شود هیچ زمین دیگری در کره زمین بر روی این نقطه ثبت نمی شود و موقعیت ملک شما در کره زمین به صورت منحصر به فرد تعیین می گردد.

این تعریف به خودی خود اهمیت نقشه برداری املاک بدون سند با نقشه یو تی ام را مشخص می کند اما در ادامه به برخی از ویژگی ها و خصوصیات این نقشه اشاره خواهیم کرد:

۱- تثبیت نقاط ملک در نقشه: با تهیه نقشه یو تی ام از ملک خود با توجه به قرار گیری نقاط آن بر روی کره زمین امکان ادعای دیگر افراد در مورد مالکیت ملک شما به کلی رد خواهد شد و قطعه زمین شما با هیچ قطعه دیگری در کشور اشتباه گرفته نخواهد شد.

۲- تعیین دقیق مساحت:
با تهیه نقشه یو تی ام مساحت ملک شما به صورت کاملا دقیق و سانتی متری مشخص می شود و برای فروش یا ساخت و ساز آن هیچ مشکلی در آینده برای شما پیش نخواهد آمد چرا که هیچ کس نمیتواند ادعای بیهوده ای داشته باشد.

۳- کنار زدن مدعیان دروغین:
با توجه به دو ویژگی بالا یعنی تعیین دقیق نقاط و مساحت ملک مورد نظر از هر گونه اختلاف و ادعایی در مورد املاک مجاور به کلی منتفی خواهد شد و ملک شما به صورت یکپارچه و بدون تجاوز خواهد ماند.

نقشه کشی

سپهر عمران

مراحل اخذ سند مالکیت برای املاک بدون سند در اصفهان

ابتدا باید با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک شهرداری نامه پایان کار را دریافت کنید
سپس برای گرفتن نامه نقشه برداری به سازمان مهندسی به اداره ثبت مراجعه کنید
پس از گرفتن نامه به سازمان نظام مهندسی مراجعه می کنید
سازمان نظام مهندسی مهندس نقشه بردار  را به شما معرفی میکند
بازدید مهندس نقشه بردار از ملک
، نقشه برداری از ملک و تهیه نقشه تفکیکی
ارائه نقشه به نظام مهندسی
و گرفتن مهر و کارهای مربوطه
تحویل مدارک مورد نظر به اداره ثبت و گرفتن سند

سپهر عمران
نقشه برداری املاک بدون سند

همان گونه که بیان شد یکی از مدارک اصلی مورد نیاز سازمان ثبت اسناد نقشه ملک مورد نظر در سیستم مختصات UTM میباشد که مختصات تمامی گوشه های ملک مورد نظردر آن قید شده و در جداول مربوطه نیز همراه حد فاصلها آورده شده باشد. شرکت سپهر عمران با تجربه چند ساله در زمینه نقشه برداری املاک بدون سند در اصفهان مفتخر است با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهای توتال استیشن و GPS این خدمات را ارائه دهد. هموطنان عزیز می توانند با تماس با شرکت سپهر عمران هر گونه نیاز خود در زمینه نقشه برداری با جی پی اس، نقشه برداری نمای ساختمان ، نقشه برداری هوایی، نقشه برداری با پهباد و هر گونه خدمات ساختمان سازی را رفع کنند.

سپهر عمران
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد