سپهر عمران > خدمات نقشه برداری در اصفهان > نقشه برداری با GPS در اصفهان

نقشه برداری با gps

نقشه برداری برای موقعیت های متفاوتی صورت می گیرد که شامل نقشه برداری از مساحت زمین کشاورزی ، نقشه برداری تونل و جاده برای ساخت تونل و جاده ها با دقت بالا و نقشه برداری از جنگل ها برای انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از سیل و.. می باشد که نیاز به دقت بالایی دارد. نقشه برداری با gps به شما این امکان را می دهد که در هنگام ساخت پل، ساخت جاده ها و ساختمان های بزرگ تجاری بتوانید دقت بالایی را داشته باشید و با وارد کردن تمام داده ها و اطلاعات جی پی اس روی کامپیوتر به شما امکان تعیین مساحت دقیق را می دهد.
دقت جی پی اس و کاربرد آن در بررسی دقیق موقعیت جغرافیایی باعث شده است که تمام کارهای نقشه برداری ساختمان، راه و شهرسازی و...از جی پی اس استفاده شود. در واقع تنهای چیزی که برای این نقشه برداری نیاز است  ابزارهایی برای تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی مکان، مساحت زیر بنای ساختمان، زمین کشاورزی و... می باشند که تمامی این موارد در جی پی اس قرار داده شده است و همین امر باعث شده که نقشه برداری با جی پی اس به سهولت انجام شود. 
سپهر عمران

خدمات شرکت سپهر عمران در زمینه نقشه برداری با gps

تیم مجرب مجموعه سپهر عمران ، با بیش از یک دهه سابقه و با در اختیار داشتن تمامی تجهیزات مورد نیاز برای انواع نقشه برداری زیرزمینی ، سطحی و هوایی از جمله پهباد، دوربین های دیجیتال و جی پی اس های دو فرکانس ، قادر به ارائه خدمات وسیعی و با کیفیت در زمینه مطالعه و تهیه نقشه های پروژه های عمرانی و معدنی اعم از عکس های هوایی ، توپوگرافی و تونل ها  می باشد. در زمینه راه اندازی پروژه های نقشه برداری با gps  خدمات زیر را ارائه نماید:
ارائه خدمات مشاوره
نقشه برداری زمینی و GPS ایستگاهی
تهیه نقاط ایستگاه زمینی توسط سیستم GPS
ارائه اطلاعات


نقشه برداری با gps
نقشه برداری با gps
نقشه برداری با gps

فواید و مهمترین کاربردهای جی پی اس در زمینه نقشه برداری چیست؟

نقشه برداری از نقاط مختلف برای پیشگیری از سیل و حتی توفان با جی پی اس
با استفاده از جی پی اس می توان مساحت موردنظر را تعیین نمود و تمامی اراضی و جنگل های اطراف را پوشش داد. بنابراین با بررسی احتمال وقوع سیلاب می توان با اقداماتی از قبیل کاشت درخت میزان خسارات ناشی از سیل را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
نقشه برداری برای تعمیر جاده ها و اتوبان ها

جی پی اس گارمن بهترین ابزار برای اطلاعات لازم و تعیین دقیق میزان مسافت جاده ها است و اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار پیمانکار قرار می دهد تا پس از بررسی، اقدامات لازم انجام شود.
ساخت و تعمیر ساختمان های تجاری، پل ها، پارک ها، ساخت فروشگاه های زنجیره ای 
جی پی اس بهترین و دقیق ترین ابزار در نقشه برداری،برای ساخت و تعمیر ساختمان های تجاری، پل ها، پارک ها، ساخت فروشگاه های زنجیره ای و … می باشد.


از آنجایی که جی پی اس طول و عرض چغرافیایی را به صورت مستقیم و بدون نیاز به محاسبات اضافی در اختیار شما قرار می دهددر امور نقشه برداری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه جی پی اس به دلیل مسائلی مثل هزینه استفاده از آن و محدودیت هایی که دارد جایگزین ابزاری مانند تئودولیت یا دوربین مهندسی، مسافت سنج الکترونیکی یا دیگر ابزار های معماری نمی باشد و به عنوان ماژول برای تکمیل اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دریافت کننده های جی پی اس برای اندازه گیری های اولیه و پروژه های کوچک مناسب نیستند.


نقشه برداری با جی پی اس

روش های استفاده از جی پی اس در نقشه برداری

به طور کلی سه روش اندازی گیری با جی پی اس وجود دارد که توسط نقشه برداران مورد استفاده قرار می گیرد.
 موقعیت یابی ایستایی بر اساس مبدا (Static GPS Baseline):
موقعیت یابی ایستایی برای بدست آوردن مختصات جغرافیایی دقیق و نقطه گذاری در نقشه از طریق ثبت نتایج بدست آمده بدون وقفه از جی پی اس 

RTK – آزمایش های لحظه ای Kinematic :
 این روش دقتی مشابه با روش محاسبه براساس مبدا تا ۱۰ کیلومتر می دهد.

ایستگاه های مرجع عملیات بی وقفه (Continuously Operating Reference Stations) :
کاربران این نوع عملیات، پروژه های عمده مهندسی ، دولت های محلی و محدوده های استخراج معدن هستند.  یک دریافت کننده جی پی اس نقشه برداری با کیفیت در یک موقعیت مکانی، به عنوان نقطه شروع هر نوع محاسبه ای با جی پی اس، به صورت همیشگی نصب می شود. 
جی پی اس ها، داده های میدانی را جمع آوری نموده و با داده های CORS ترکیب می کند تا موقعیت های مکانی را محاسبه کند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد