سپهر عمران > خدمات نقشه برداری در اصفهان
نقشه برداری ساختمانی

شرکت خدمات نقشه برداری در اصفهان

اولین و مهم ترین مسئله ای که در پروژه های ساختمانی هیچگاه نباید دست کم گرفته شود بحث نقشه برداری و نقشه کشی ساختمان است. امر نقشه کشی آن قدر حائز اهمیت است که سابقه چند هزار ساله در معماری ایران و جهان دارد و در گذشته های دور ایرانیان برای ساخت شهر و خانه های خود از نقشه های مدون و پیشرفته ای در زمان خود استفاده می کردند که نظر بسیاری از دانشمندان و جهانگردان را به خود جلب نموده است. پس وقتی این عمل تا این میزان سابقه دارد نشان از اهمیت آن دارد. اگر چه در گذشته این بخش در بعضی از مناطق نادیده گرفته می شود اما امروزه با وجود نرم افزارهای کامپیوتری و پیشرفت علم و تکنولوژی امر نقشه کشی ساختمان در سطح بسیار حرفه ای و گسترده ای در حال انجام است بطوریکه حتی در بازسازی ساختمان های کوچک و یا معماری داخلی نیز افراد ترجیح می دهند که قبل از هر گونه اقدام اجرایی از جزئیات آن با خبر باشند و طبق نقشه طراحی شده حرکت کنند. چرا که به این درجه از آگاهی رسیده اند که بدانند در صورتی که نقشه کشی ساختمان درست اجرا نشود ممکن است چه خسارت های جبران ناپذیری را متحمل شوند پس برای جلوگیری از چنین خسارات هنگفتی تلاش می کنند تا با طراحی یک نقشه دقیق و حساب شده کار را به پیش ببرند.

در اصل نقشه‌برداری در ساختمان مثل خشت اول در ساخت دیوار می‌ماند که اگر کج بنا شود کل عملیات ساختمان‌سازی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آنچه که کارفرما باید برای نقشه برداری ساختمان بداند این است که در همه قسمت ها مهندسی ساختمان ساخت دیوار های نگهبان، تعیین بر و کف، تعیین محل صفر ، اجرای صفحه ستون ها و اجرای ستون ها در ساختمان های فلزی همچنین قالب بندی در ساختمان های بتنی به امر نقشه برداری نیاز می باشد. در خدمات نقشه برداری برای انجام امور ساختمانی لازم است از تیم های متخصص و کاربلد استفاده شود. شرکت سپهر عمران با تخصص در زمینه خدمات نقشه برداری در پروژه های عمرانی می تواند یک تکیه گاه محکم برای خواسته های شما باشد.

انواع خدمات نقشه برداری

خدمات نقشه برداری
خدمات نقشه برداری

نقشه برداری زمینی

نقشه برداری زمینی کاری بسیار تخصصی است که ابعاد حقوقی آن پر رنگ تر از ابعاد فنی آن است. یکی از مواردی در این خصوص می توان مثال زد، بحث تعیین بر و کف یک پروژه قبل از ساخت می باشد. بر و کف به ترتیب مختصات افقی و مختصات قائم یک پروژه است که در آن را می توان حدود ساختمان دانست و عملیات ساختمان پس از اتمام نباید از این حدود تجاوز کرده باشد. در عملیات ساختمان سازی ، پیمانکاران با شهرداری ها در خصوص بر و کف تعامل دارند و شهرداری ها معمولا نسبت به رعایت قواعد مربوط بسیار سخت گیر هستند. برای انجام نقشه برداری زمینی پروژه های عمرانی ، باید اطلاعات دقیقی از ابعاد مکن ساخت سازه ی مورد نظر به دست آورد. با توجه به اینکه اجرای پروژه های نقشه برداری زمینی ، کاری دقیق و با ظرافت است بنابراین استفاده از کادر متخصص و کاربلد در این امر  برای پیشرفت بیشتر و خسارت های احتمالی کمتر بسیار ضروری است.  شرکت سپهر عمران با تخصص در زمینه اجرای پروژه های نقشه برداری زمینی عمرانی جز چند شرکت کاملا تخصصی دراین زمینه می باشد که با بهره بردن از انواع تجهیزات مدرن نقشه کشی توانسته گام های بلندی در این زمینه بردارد

نقشه برداری هوایی

دراجرای یک پروژه ساختمانی ، نقشه برداری ساختمان اولین خدمت مهندسی است که به کارگرفته می شود که یکی از روش های تهیه نقاط برای نقشه کشی نقشه برداری هوایی است. بعداز تعیین بر و کف، عملیات نقشه برداری ساختمان با تهیه مشخصات مسطحاتی زمین ادامه می یابد. منظور از مشخصات مستحاطی، تعیین طول وعرض زمین، تهیه شبکه ارتفاعی زمین ( توپوگرافی ) انجام می شود. این کار به وسیله دوربین های توتال استیشن انجام می شود. به این صورت که با قراردادن دوربین در نقطه ای که ارتفاع آن مشخص است، ارتفاع سایر نقاط محاسبه می شود. انجام این خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد صورت میگیرد که امروزه بیشتر از دیگر ابزارهای نقشه برداری رواج یافته است. در این روش دوربین های مخصوص نقشه برداری را در زیر پهپاد قرار می دهند که این پهپاد با ارتفاع مختلف از سطح زمین به تصویر برداری نقاط مختلف می پردازد و تصاویر دلخواه را میگیرد. بعد با نرم افزار مخصوص، نقاطی با ارتفاع یکسان به هم متصل می شوند و نقشه توپوگرافی زمین را بدست می دهد. نقشه های توپوگرافی که از نقشه برداری ساختمان به شیوه اصولی تهیه می شوند در تعیین و برآورد عملیات خاکی بسیار تعیین کننده هستند.

خدمات نقشه برداری شرکت سپهر عمران

...
شرکت سپهر عمران با نقشه برداران مجرب و متخصص خود در زمینه خدمات نقشه برداری چه نقشه برداری هوایی و چه نقشه برداری زمینی توانسته با موفقیت پروژه های در دست گرفته را به بهترین شکل ممکن به اتمام برساند و رضایت مشتری را که هدف اساسی شرکت محسوب می شود براورده کند و همه فعالیت های شرکت در پی تقویت و بهبود این هدف اساسی گام بر می دارد.
سپهر عمران
کادر مجرب متخصص
سپهر عمران
کیفیت در خدمات
سپهر عمران
مناسب ترین قیمت
سپهر عمران

تجهیزات پیشرفته


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد