سپهر عمران > خدمات عمرانی > اسکلت فلزی در اصفهان

اسکلت فلزی در اصفهان

سپهر عمران مجری ساخت اسکلت فلزی در اصفهان

دو روش برای اجرای مقاوم سازی ساختمان وجود دارد یکی اسکلت بندی فلزی ساختمان و دیگر اسکلت بندی بتنی که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. حال اینکه کدام نوع برای استفاده در ساختمان مناسب تر است بستگی به عواملی دارد که باید متناسب با این عوامل اسکلت بندی مورد نظر خود را انتخاب شود. از جمله این عوامل که در این انتخاب اثر می گذارند مسائلی همچون عوامل اقتصادی، شرایط اجرا، خصوصیات آب‌وهوایی محل اجرا، کیفیت اجرا، عوامل فنی سازه‌ای و همچنین درخواست کارفرما است. بدون در نظر گرفتن موارد فوق و همچنین بررسی خصوصیات ساختمان با اسکلت فلزی یا بتنی، نمی‌توان تصمیم قطعی و درستی دربارۀ نوع اسکلت گرفت.
شرکت سپهر عمران
با انجام کلیه فعالیت های ساختمان سازی در اصفهان تلاش کرده تا به همه خواسته های مشتریان خود پاسخ دهد که یکی از فعالیت های این شرکت اسکلت بندی ساختمان است که تحت عنوان ساخت اسکلت فلزی در اصفهان و ساخت اسکلت بتنی در اصفهان شناخته می شود که البته بیشتر فعالیتش در زمینه ساخت اسکلت فلزی است چرا که اسکلت بندی فلزی به دلیل مقاومت، سرعت دهی بیشتر، کیفیت بالا تر، هزینه ی کمتر، و … با گذشت زمان جای اسکلت های بتنی را گرفته اند و در ساخت سوله ها و ساختمان ها نیز چون باعث بالا رفتن کیفیت می شود و ساختمان ها با مقامت بیشتری در برابر آتش سوزه و زلزله وسیل ساخته می شوند اکثرا به اسکلت بندی فلزی روی آورده اند.

سپهر عمران
سپهر عمران

ساخت انواع اسکلت فلزی در اصفهان

اسکلت فلزی پیچ و مهره ای

در اسکلت فلزی پیچ و مهره ای اتصالات تیر به ستون در کارخانه صورت می گیرد و به صورت آماده شده تحویل داده می شود و تنها لازم است در محل اجرای پروژه سازه ها را بر روی هم سوار کرد و با پیچ آنها را متصل کرد. از جمله مزایای اسکلت فلزی پیچ و مهره ای استحکام بالاتر و سرعت بیشتر ساخت سازه است.
این نوع اسکلت بندی در محل هایی که قابلیت جوشکاری مداوم وجود نداشته باشد پیشنهاد می شود. به صورتی کلی اسکلت فلزی پیچ و مهره ای علاوه بر موارد ذکر شده باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود چون دیگر نیازی به هزینه های زیاد جرثقیل ندارد و هزینه ی تولید و نصب آن هم نسبت به نوع جوشی آن پایین تر است.

اسکلت فلزی جوشی

در اسکلت فلزی جوشی برخی قطعات از سازه ها بسیار راحت تر از نوع پیچ و مهره ای اتصال داده می شوند. در اسکلت نوع پیچ و مهره ای برای اتصالات گاهی نیاز به طراحی های پیچیده و حساس است که این موضوع در کارخانه کمی زمان بر و دشوار تر نسبت به جوش است. البته نمی توان منکر شد که اسکلت فلزی نوع پیچ و مهره از اسکلت فلزی جوشی مقاومت بیشتری دارد و چون در کارخانه ساخته می شود، در محل اجرا سرعت آن ها بالاتر است ولی استفاده از این نوع اتصالات برای هر اسکلتی پیشنهاد نمی شود اما از طرف دیگر باید دقت کرد که جوش بسیار حساس است و اگر درست انجام نشود باعث می شود با حرارت ها ، رطوبت ها ویا عوامل بیرونی دیگر از هم باز می شود پس باید کمال احتیاط را در ساخت اسکلت فلزی جوشی رعایت کرد.


عکس پیچ
سپهر عمران

مقایسه اسکلت بندی فلزی پیچ و مهره ای با اسکلت بندی فلزی جوشی

کیفیت در ساخت: نسبت کیفیت اسکلت فلزی پیچ و مهره ای قابل مقایسه با سازه های اسکلت فلزی با اتصالات جوشی که در محل نصب سازه ساخته می شوند نیست.
ایمنی و پایداری سازه:
اسکلت فلزی پیچ و مهره ای به دلیل کیفیت بهتر در ساخت مقاومت بیشتری در برابر زلزله و و دیگر بلایای طبیعی دارند .
مقاومت در آتش سوزی (اتصالات):
اسکلت فلزی با اتصالات جوش نسبت به اسکلت فلزی پیچ و مهره در زمان آتش سوزی در دمای بالای مقاومت بسیار کمتری از خود نشان می دهد.
خوردگی کمتر:
در سازه هایی با اسکلت فلزی پیچ و مهره ای پیش از رنگ آمیزی، اسکلت مورد نظر زنگ زدایی می شود که در سازه های جوشی این عملیات معمولا انجام می گردد. به دلیل امکان پرتابل بودن این نوع سازه ها، امکان باز کردن و نصب آن در مناطق زلزله خیر و سیل زده وجود دارد.
سرعت در
اجرا و ساخت: سرعت اجرا و زمان ساخت پروژهایی با بدنه اسکلت فلزی پیچ و مهره ای نسبت به اسکلت فلزی جوشی نسبتا کمتر می باشد.
پرت مصالح:
پرت مصالح در اسکلت فلزی پیچ و مهره کمتر است. هزینه کمتر: میتوان با کم کردن ضخامت وابعاد قطعات و استفاده از اتصالات خرپایی بیشتر، هزینه ها را نسبت به ساختمانی که با سازه های اسکلت فلزی جوشی ساخته میشوند کاهش داد.
فراگیر بودن:
معمولا در کشورهای خارجی تمام سازه ها، پیچ ومهره ای هستند. فقط در ساختمان های کم اهمیت از نوع اسکلت فلزی جوشی استفاده می گردد. بهترین مزیت جوش نسبت به اتصال پیچ و مهره ای طراحی با مفاهیم ساده برای اتصال میباشد.

سپهر عمران | متخصص در زمینه نصب اسکلت فلزی در اصفهان

انجام کلیه امور ساختمان سازی من جمله ساخت اسکلت فلزی در اصفهان

سپهر عمران یک شرکت پیمانکاری ساختمان در اصفهان است که با انجام کلیه مراحل ساختمان سازی یاری دهنده همشهریان عزیز در اصفهان می باشد. از جمله فعالیت های این شرکت می توان به ساخت و نصب اسکلت فلزی در اصفهان اشاره کرد. اسکلت بندی ساختمان از جمله فعالیت های حساس ساختمان سازی است که چون به مقاوم ساز ساختمان مرتبط می شود باید با کمال دقت و حساسیت انجام گردد.
سپهر عمران با فعالیت خود در زمینه اسکلت فلزی در اصفهان توانسته سابقه ای درخشان و قابل اعتماد برای مشتریان خود فراهم کند. این شرکت با استفاده از اکیپ های کارگری ماهر و با تجربه و تجهیزات روز مورد نیاز ازقبیل (دستگاه های جوش رکتی فایرو اینورتر، دستگاه های جوش زیرپودری ، دستگاه های جوش تحت پوشش گازدستگاه های برش دستگاه های برش ریلی ودیزل هاو دستگاه های سوراخ کاری...) سعی درجهت تقویت سابقه خود در این زمینه دارد تا علاوه بر اصفهان فعالیت خود را در سراسر ایران گشترش دهد.

سپهر عمران

زمینه فعالیت سپهر عمران پیمانکاری صفر تا صد ساختمان سازی است که عبارتند از :

انجام مراحل نقشه برداری ( نقشه برداری هوایی، نقشه برداری جی پی اس و ...)
مقاوم سازی ( ساخت فونداسیون پیش ساخته، مقاوم سازی با سازه سبک و ...)
اسکلت بندی ساختمان ( ساخت و نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره ای، جوشی و اسکلت بندی بتنی)
انجام مراحل سفت کاری
انجام مراحل نازک کاری
و انجام کلیه امور ساختمان سازی

سپهر عمران
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد