سپهر عمران > خدمات عمرانی > مقاوم سازی ساختمان

سپهر عمران | مجری مقاوم سازی ساختمان در اصفهان

مقاوم سازی ساختمان ، مختص سازه های قدیمی نیست و می تواند نسبت به زلزله، سیل، طوفان یا هر شرایط طبیعی یا غیر طبیعی دیگری صورت پذیرد . عواملی همچون تغییر کاربری ساختمانها، افزایش طبقه، ضعف در طراحی و اجرا، تغییر آیین نامه های طراحی و فرسودگی سازه ها ناشی از عوامل محیطی منجر به نیاز سازه ها به ترمیم دارند. شرکت سپهر عمران در اصفهان با داشتن کادری مجرب در انجام کلیه خدمات عمرانی و ساختمانی خدمات مربوط به مقاوم سازی ساختمان در اصفهان را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. خدمات شرکت ساختمان سپهر عمران شامل کلیه خدمات مقاوم سازی با frb در قسمت های متنوعی از سازه ،با استفاده از ژاکت های فلزی و بتنی ، روش پس کشیدگی یا پیش تنیدگی ، با افزودن دیوار برشی به منظور افزایش سختی سازه و . . . را شامل می شود.

خدمات سپهر عمران ، شرکت مقاوم سازی ساختمان در اصفهان :

مهندسین شرکت سپهر عمران ، با بیش از یک دهه سابقه مفید، راهکارهای خاص مقاوم‌ سازی ساختمان ، مطابق بر اساس آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های داخلی و خارجی را برای پروژه های مطرح شده به همراه برآورد مالی و زمانی به کارفرمایان عزیز ارائه می نمایند که شامل ارائه راهکارهای خاص برای مقاوم سازی با الیاف FRP و میلگرد FRP، ایجاد پشت بند و هسته ،حفاظت در برابر خوردگی، تزریق رزین و اپوکسی ،تقویت کلاف و اتصالات، یکپارچه سازی سقف و دیوار، اجرای دیوار برشی و طراحی و ساخت سازه های بتنی و ... می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین شرکت سپهر عمران تماس بگیرید.


خدمات شرکت مقاوم سازی سپهر عمران

هزینه مقاوم سازی ساختمان در اصفهان

تعرفه مقاوم سازی ساختمان در اصفهان و بافت های فرسوده ، با توجه به میزان یا نحوه فعالیت شرکت سپهر عمران ، می تواند تغییر کند بنابراین جهت قیمت گذاری ، بایستی کارشناسان مربوطه ضمن بازدید از محل مورد نظر اقدام نماید. برای اطلاع از قیمت های محصولات مرتبط و پروژه ها میتوانید با شماره های درج شده در سایت برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

سپهر عمران

سپهر عمران

راهکارهای مقاوم سازی ساختمان

 برای مقاوم سازی ساختمان ، راه کارهی متنوعی مطرح می‌باشند که به دو دسته ی کلی زیر تقسیم بندی می شود:
۱-روش های قدیمی شامل:

*ژاکت فولادی
*پیش تنیدگی و پس کشیدگی
*دیوار برشی
*بادبند ها
۲-روش های نوین شامل:

*روش FRP
*روش جداساز لرزه ای
*استفاده از میراگر ها

دلایل مقاوم سازی ساختمان

-از جمله دلایل مقاوم سازی ساختمان می توان به دلایل زیر اشاره نمود :
-تغییرات آیین نامه ای
-اشتباهات و خطاهای طراحی ، محاسباتی و اجرایی
-تغییر کاربری یا افزایش طبقات و بار وارده
-خرابی های به وجود آمده در ساختمان مانند عدم دقت در اجرا و بازرسی اتصالات جوشی، نادرستی طرح اختلاط بتن، فاصله -زمانی زیاد بین ساخت بتن و بتن ریزی و…
-ضعف در مصالح و افت کیفیت مانند شن نما شدگی بتن ، زنگ زدگی و خوردگی در ساختمان بتنی ، وقوع خیز و شکم دادن -بیش از اندازه المان های باربر و …

روش های مقاوم سازی ساختمان

-مقاوم سازی سازه ها و مقاوم سازی ساختمان ها با FRP
*با استفاده از از ژاکت های فلزی و بتنی
*روش پس کشیدگی یا پیش تنیدگی
*با افزودن دیوار برشی به منظور افزایش سختی سازه
*با اضافه نمودن دیوار برشی و یا با اضافه نمودن بادبند فلزی
*با شاتکریت بتنی دیوار

-مقاوم سازی سقف بتنی
با استفاده از ورق های فولادی
افزایش ظرفیت برشی ستون با استفاده از دستک برشی

-مقاوم سازی اتصالات


مقاوم سازی ساختمان
مقاوم سازی ساختمان
مقاوم سازی ساختمان

راهکارهای مقاوم سازی ساختمان قدیمی در برابر زلزله

فرایند ارتقای مقاومت ساختمان موجود جهت بهبود عملکرد لرزه ای ساختمان را مقاوم سازی ساختمان می گویند. یک ساختمان اعم از فلزی یا بتنی می بایست علاوه بر دوام لازم در مدت زمان پیش بینی شده جهت بهره برداری، در مقابل نیروهای جانبی(زمین لرزه) مقاومت داشته باشد. خوشبختانه در کشور ما آئین نامه هایی در زمینه روند طراحی، محاسبات و اجرای بهسازی لرزه ای ساختمانهای قدیمی تدوین گردیده و مهندسین مربوطه با استناد به این آئین نامه ها، به مقاوم سازی ساختمان های قدیمی می پردازند. از طرفی این کارمحدود به مقاوم سازی لرزه ای نمی باشد و ممکن است علل دیگری از جمله افزایش بارهای وارده بر سازه یا اضمحلال مصالح داشته باشد. تاکنون روش های مختلفی ابداع شده است که با توجه به نیاز های روز افزون جامعه و پیشرفت فناوری و تکنولوژی، مصالح و روش های جدیدی جایگزین روش های سنتی شده اند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد