سپهر عمران > خدمات عمرانی > طراحی سازه سبک

طراحی سازه سبک در اصفهان

سپهر عمران |طراحی سازه سبک در اصفهان

اصلی ترین هدف طراحی سازه سبک  ، کاهش نیروی وارده به ساختمان در هنگام وقوع زلزله است. برای رسیدن به این هدف باید سبک سازی هم در عناصر سازه ای و هم در عناصر غیر سازه ای یک ساختمان لحاظ شود. قاب های فولادی سبک ( LSF ) با کیفیت ساخت کارخانه ای و اتصالات ساده ، مطمئن، مستحکم و سریع از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.روش LSF ، با توجه به طراحی دقیق و داشتن سرعت اجرایی بالا ، یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که در انواع ساخت دارای کاربرد می باشد. این سیستم یکی از شیوه های مدرن در این زمینه می باشد که در حال حاضر بدلیل کیفیت تولید مناسب و سرعت زیاد نصب و کارایی بالا در برابر زلزله از آن در کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان جایگزینی برای ساختارهای فلزی یا بتنی موجود در ساخت و ساز استفاده می شود.
شرکت سپهر عمران ، با یک دهه سابقه ، به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه طراحی سازه سبک در اصفهان ، با هدف ترویج سبک سازی ساختمان و کاهش قیمت تمام شده و مقاوم سازی در برابر زلزله ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

|طراحی سازه سبک در اصفهان

مزایای سازه های سبک

تنوع در مصالح نما : نمای بیرونی ساختمان با سازه های سبک (LSF) ، را می توان با انواع مصالح نمایی از جمله انواع سنگ های نما، نماهای آلمینیومی، نماهای چوبی، آجری ، مصالح سرامیکی، نمای PVC و…که معمار پروژه می خواهد، پوشش داد. 
انعطاف پذیری : تنوع در ضخامت و امکان تغییر در ابعاد مقاطع جدار نازک ، باعث انعطاف پذیری زیادی در مرحله طراحی می شود.
وزن کم و سبک بودن :اصلی‌ترین مزیت ال اس اف LSF سبک بودن آن است و به راحتی قابل حمل و جابجایی در محل کارگاه است.
سرعت بالا در اجرا و سهولت در نصب :  به دلیل سبک بودن وزن این سیستم، مراحل حمل ،  اجرای و نصب  سازه های فولادی ، نسبت به مصالح مرسوم دیگر سریعتر انجام می گیرد و درنتیجه سرعت کار بالا می رود.
بادوام بودن : این سازه های فولادی جدار نازک، دچار تغییر شکل و کج شدگی ، چرخش، جداشدگی و ترک مقطع نمی شوند و در مقابل رطوبت و هجوم حشرات مقاوم هستند.
مقاومت در برابر آتش ، زلزله و طوفان های شدید : از آنجایی که این سیستم ، غیر قابل اشتعال می باشند ، نمی سوزند و آتش در قسمت های مختلف ساختمان گسترش نمی یابد. همچنین در برابر  طوفان نسبت به سیستم های ساختمانی دیگر مقاوم تر هستند و به دلیل سبک بودن نیروی زلزله کمتری به آن ها اعمال می گردد.
عایق صوتی : عایق های صوتی موجود در سیستم سازه های فولادی سبک باعث کاهش صوت در فضاهای داخلی ساختمان می گردند.
افزایش ایمنی هنگام ساخت: به دلیل سبک بودن قطعات،نیاز به تجهیزات و ماشین آلات خاص نبوده و امنیت کارگران تامین می شود. 


|طراحی سازه سبک در اصفهان
|طراحی سازه سبک در اصفهان
|طراحی سازه سبک در اصفهان

جنس سازه های سبک (lsf) از چیست؟

ال اس اف ها، سازه های نورد سرد هستند که به روش شکل دهی تولید می شوند و جنس شان از ورق گالوانیزه می باشد ضخامت این ورق ها با توجه به نوع کاربردشان متفاوت بوده و از ۰.۰۷ تا ۲.۵ میلی متر متغیر است. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش شکل دهی در تولید آن ، سبب تولید مقاطع در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب می گردد.

قیمت طراحی سازه سبک در اصفهان

لازم به ذکر است قیمت طراحی سازه سبک در اصفهان توسط شرکت سپهر عمران  به نوع کاربری ،  مقدار سازه مورد نیاز و معماری اسکلت آن با توجه به در خواست مشتری متفاوت میباشد. به طور کلی قیمت این اسکلت برای واحد مسکونی و اداری از متری ۳۸۰.۰۰۰ هزار تومان شروع می شود.      جهت اطلاع از قیمت هابا شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.


کاربرد سازه های فولادی سبک در صنعت ساختمان

سازه های سبک در جهت ساخت و سازهایی از جمله خانه های ویلایی تک خانوار و چندخانوار ، ساختمان ها تا سه طبقه ، هتل ، مدارس ، رستوران و .... به کار می رود و یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان باکمک آن مونتاژ نمود و به اجرای عملیات ساخت سرعت بخشید.

مشکلات و معایب سازه سبک lsf

از جمله معایب اجرای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:
کمبود نیروی متخصص 
محدودیت در تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم 
هزینه نسبتا بالایی دارد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد