سپهر عمران > خدمات عمرانی > سفت کاری ساختمان

سفت کاری ساختمان در اصفهان

سپهر عمران | اجرا سفت کاری ساختمان در اصفهان

مراحل ساخت ساختمان و سازه های عمرانی با هر نوع کاربردی از قبیل تجاری، اداری، ، نظامی و مسکونی و ... بسته به نوع و حساسیت شان شامل مراحل متفاوتی است . به صورت کلی مرحله سفت کاری ساختمان اولین مرحله از عملیات اجرایی ساخت یک بنا می باشد که شامل کلیه کارهایی است که به شکل دهی یک ساختمان منجر می شود. در اصل مراحل سفت کاری ساختمان شامل کلیه عملیات هایی است که شکل اولیه ساختمان را تشکیل می دهند و این بنای شکل گرفته و طراحی شده در بخش  نازک کاری ساختمان زیبا و قابل سکونت می شود. 
شرکت ساختمانی سپهر عمران در اصفهان
با داشتن کادری مجرب در انجام کلیه خدمات عمرانی و ساختمانی خدمات مربوط به سفت کاری ساختمان در اصفهان را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. خدمات شرکت سپهرعمران  در اصفهان سپهر عمران شامل کلیه خدمات سفت کاری از جمله تخریب و خاک برداری،آرماتوربندی قالببندی بتن ریزی فونداسیون ساختمان , اجرای اسکلت ساختمانو دیوار چینی و تیغه چینی وشیب بندی پشت بام و اجرای گچ وخاک را شامل می شود.

سپهر عمران

سفت کاری ساختمان شامل چه مواردی می باشد؟

سپهر عمران

شناسایی خاک در سفت کاری ساختمان

اولین مرحله سفت کاری ساختمان شناسایی زمین و خاک آن می باشد. نحوه شناسایی زمین به چند صورت میتواند باشد که مهمترین آن دانستن مقاومت خاک میباشد که با ایجاد حفره هایی در زمین و آزمایشات لازم از آن اطلاع پیدا می کنند. آگاهی داشتن از زمین مورد نظر، ما را در طراحی و چگونگی ساخت یک ساختمان خوب و مقاوم کمک خواهد کرد. با شناسایی نوع خاک میتوان نسبت به انتخاب صحیح نوع پی و شناژ اقدام نمود.


سپهر عمران

تخریب و گود برداری

برای این مرحله از سفت کاری ساختمان داشتن ماشین الات و ابزارالات مخصوص، امری لازم و ضروری است. اصولا تخریب و گود برداری ساختمان را به پیمانکار می دهند که در این زمینه هم تخصص و هم ماشین الات لازم را داشته باشند. به بیان دیگر، اغلب کار فرمایان بیشتر با پیمانکارانی که تجهیزات لازم را دارند همکاری میکنند. تخریب و خاک برداری ساختمان بر خلاف انتظار همگان امری حساس و خطر آفرین است چرا که یک حرکت اشتباه در تخریب موجب آسیب دیدن کارگران می شود و همچنین یک حرکت اشتباه در گود برداری موجب تخریب خانه های مجاور می شود. شرکت سپهر عمران با داشتن تجهیزات و متخصصان لازم در این زمینه فعالیت های مناسبی در زمینه سفت کاری ساختمان در اصفهان دارد.


سپهر عمران

پی ریزی و اسکلت بندی

در پی ریزی ساختمان ابتدا مناطق حساس و مکان هایی که بار بیشتری را تحمل میکند مشخص می شود. پی ریزی و فونداسیون یک ساختمان از حساس ترین و با دقت ترین قسمتھای ساختمان میباشد زیرا ھمانطوری کلیه نیروھای کششی در ساختمان بوسیله میله گردهای موجود در فونداسیون تحمل می شود بدین لحاظ در اجرای آرماتور بندی ساختمانیهای بتونی باید نهایت دقت و حوصله به عمل آید. پس از قالب بندی و آرماتوربندی اقدام به بتن ریزی می کنند که این عمل بوسیله پمپ های بتنی در پروژه های بزرگ ساختمانی و بصورت دستی در ساختمانهای کم طبقه انجام میگیرد. پس از خشک شدن بتن زیر ساختمان ، سرهای فونداسیون مشخص هستند. که باید ستون های عمودی و در کل اسکلت ساختمان احداث شود. در اسکلت بندی فلزی ستون ها و اسکلت ساختمان را با تیر ها و ستون های فلزی کامل می کنند و در اسکلت بتونی ، ستون های ساختمان را با قالب های بتنی ایجاد می کنند.


سپهر عمران

زدن سقف ساختمان

در مرحله اجرای سقف و تیرها ، از شمع های چوبی موقت و یا لوله های فلزی در زیر سقف استفاده می شود که برای ثابت نگاه داشتن سقف الزامی است. بعد از نصب تکیه گاه ها اقدام به بتن ریزی می شود و پس از خشک شدن بتن ها قالب بندی ستونها و اجرای سقف طبقات شروع می شود. اجرای سقف که بنا به قسمت های مختلف از شیوه های متفاوتی برای آن استفاده می شود. انجام مراحل سفت کاری از جمله کاربردهای سپهر عمران، شرکت ساختمان سازی در اصفهان می باشد که در زمینه سفت کاری ساختمان در اصفهان فعالیت ویژه ای دارد و با تجربه خود در این زمینه ثابت کرده که توانایی براورده کردن رضایت مشتریان را داراست.


سپهر عمران

تیغه کاری

پیش از شروع مرحله تیغه بندی دیوارها ابتدا قاب های درب و پنجره ها را مشخص و نصب می کنند و سپس از روی نقشه ساختمان شروع به دیوار کشی می شود و اتاقها و سایر قسمتها را بعد از خط کشی ، با استفاده از سفالهای سبک انجام می شود که این دیوارها باید گونیا باشد و به صورت خط کشی شده و صاف بنا شود تا از عواقب بعدی آن و قناسی خانه جلوگیری شود. البته برخی از کارفرمایان تیغه چینی را جزو مراحل سفت کاری ساختمان نمی دانند، اما اغلب کارفرمایان پس از خرید جنس تیغه مورد نظر خود ، اجرای تیغه را به صورت کلی به بنایان با تجربه واگذار می کنند. همچنین ، همزمان با تیغه بندی اتاقهای داخلی ، میتوانیم اقدام به نماکاری ساختمان نمائیم تا به هنگام نصب پنجره ها از هر دو طرف ، موقعیت دقیق پنجره ها و بازشو ها تثبیت گردد

سپهر عمران متخصص در زمینه سفت کاری ساختمان در اصفهان و کلیه خدمات ساختمانی

گروه صنعتی- ساختمانی سپهر عمران، سازنده انواع سازه های فولادی و فعال در زمینه سفت کاری ساختمان در اصفهان با بیش از چندین سال سابقه توانسته رضایت همشهریان عزیز اصفهانی را به دست آورد از جمله خدمات سفت کاری ساختمان که درشرکت سپهر عمران قابل انجام است عبارتند از :
سفت کاری بناهای کوچک و متوسط
سفت کاری مجتمع های چند واحدی
سفت کاری شهرک سازی ها با وسعت بالا
انجام سفت کاری انواع ساختمان های مسکونی، تجاری اداری، صنعتی
اجرای اسکلت بتنی و سقف انواع ساختمان ها
انجام سفت کاری ساختمان به صورت اعتباری و مشارکت در ساخت
و ...

شرکت سپهرعمران تنها در زمینه سفت کاری در اصفهان فعالیت ندارد بلکه کلیه فعالیت ساختمان سازی در اصفهان را انجام می دهد از جمله این اقدامات شامل کلیه مراحل نازک کاری ، تخریب و خاک برداری ، نقشه برداری هوایی، نقشه کشی ساختمانی، اسکلت بندی ساختمان، مقاوم سازی و کلیه کارهای ساختمان سازی است.

سپهر عمران
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد