سپهر عمران > خدمات عمرانی > فونداسیون پیش ساخته در اصفهان

فونداسیون‌ پیش ساخته در اصفهان

سپهر عمران

سپهر عمران مجری ساخت فونداسیون پیش ساخته در اضفهان

شرکت های ساختمان سازی برای تسریع در ساخت فونداسیون (پی) از سیستم های فونداسیون پیش ساخته استفاده می کنند. فونداسیون پیش ساخته یک محصول تولید شده توسط ریخته گری بتن در یک قالب است که از تولید به محل پروژه حمل شده و در پروژه کار گذاشته می شود. فونداسیون پیش ساخته به صورت سفارشی در کارخانه طراحی و ساخته می شوند و با اخذ تاییدیه های لازم به محل پروژه منتقل و اجرا می شود. استفاده از فونداسیون پیش ساخته به منظور افزایش سرعت و ارتقا کیفیت در ساختمان های کوچک کاربرد دارند. با استفاده از فونداسیون پیش ساخته می‌توان مشکلات مربوط به فونداسیون درمکان ها را رفع نموده و ضمن افزایش سرعت اجرا‌، کیفیت را نیز خصوصاً در مناطق دور افتاده و روستایی افزایش دهد.
شرکت سپهر عمران
با داشتن کادر مجرب و متخصص خود مجری فونداسیون پیش ساخته در اصفهان شناخته می شود. این شرکت تلاش دارد تا در همه زمینه های ساختمان سازی حرفی برای گفتن داشته باشد از این رو با تلاش مضاعف خود توانسته در راستای ساخت فونداسیون پیش ساخته در اصفهان و انتقال آن به محل پروژه گام های بلندی بردارد. کل مراحل اجرای فونداسیون پیش ساخته در شرکت سپهر عمران از زمان گود برداری تا نصب قطعات فونداسیون تنها در ۳ روز انجام می شود.

سپهر عمران

دلیل استفاده از فونداسیون پیش ساخته

سپهر عمران

یکی از دلایل اصلی استفاده از فونداسیون پیش ساخته صرفه جویی در وقت است. در پروژه هایی که محدودیت زمانی وجود دارد استفاده از فونداسیون پیش رفته کاملا پیشنهاد می شود چرا که نیازی به صرف وقت برای ساخت فونداسیون نیست و همچنین زمانی صرف خشک شدن بتن و استحکام آن نمی شود بنابراین سرعت ساخت سریع تر می شود.
علاوه بر صرف زمان یکی از دلایل مهم دیگر در این زمینه مکان هایی است که امکان صبر کردن برای استحکام سازه وجود ندارد مثلا با توجه به اینکه دکل ها معمولاً در محیط های باز ساخته می شوند و بسیار در معرض عوامل مختلف طبیعی مثل باد های شدید و طوفان، سیل و گاهاً نشست زمین هستند، به همین دلیل داشتن فنداسیون پیش ساخته بتنی دکل برای آن ها ضروری می باشد. در استانداردهای مشخصی، حداقل عمق برای فنداسیون پیش ساخته بتنی دکل تعریف شده است که بتوانند حداقل در برابر بادهای شدید واژگون نشوند. 

‌قالب بندی و تقویت فونداسیون پیش ساخته

در سیستم قالب بندی فونداسیون‌ از پنل‌های قالب بندی جهت اجرای فونداسیون‌های بتنی‌،‌ سکوها و … استفاده می‌شود. به کمک سایزهای مختلف موجود‌ قالب‌ها، می‌توان پنل‌های قالب بندی را در اشکال مختلف با توجه به نوع و نقشه سازه در فونداسیون ایجاد کرد.
با توجه به ضخامت دیوار و فشار بتن می‌توان از قطعات تکمیلی مانند انواع میان بلت برای حفظ مقاومت استفاده نمود. اولین اقدام در اجرای یک پروژه گود برداری‌ شروع عملیات قالب ­بندی فونداسیون است. برای این امر، ابتدا خطوط، آکس ­بندی شده و حدود قالب فونداسیون در روی زمین، خط کشی و میخ گذاری شده و سپس عملیات قالب بندی فونداسیون آغاز می‌شود. برای قالب بندی فونداسیون از قالب‌های آجری، چوبی ‌یا فلزی استفاده می‌­شود.

مزایا و خصوصیات مقاوم‌ سازی ستون بتنی

۱- افزایش مقاومت خمشی ستون
۲- افزایش مقاومت برشی ستون
۳- افزایش مقاومت فشاری ستون
۴- افزایش مقاومت در برابر خوردگی
۵- افزایش دوام و عمر کنترل گسترش ترک و عرض ترک
۶- ضخامت کم ورقه های FRP و عدم تغیر قابل توجه در ابعاد تیر

موارد آسیب پذیری فونداسیون پیش ساخته

 ۱-  وجود نیروی کششی بلند کننده
۲- عدم کفایت ظرفیت خمشی یا برشی مقطع پی
۳- تهاجم مواد شیمیایی مضر موجود در خاک و آب زیرزمینی به بتن پی
۴- عدم کفایت مقاومت جانبی برای تحمل نیروهای جانبی وارد بر پی
۵- وجود نیروی فشاری یا کششی بیش از ظرفیت سازه ای در شمع ها
۶- وقوع تنش فشاری بیش از ظرفیت باربری در زیر پی
۷- وجود نیروی فشاری یا کششی بیش از ظرفیت ژئوتکنیکی سازه ای در شمع ها
۸- وجود نشست های زیاد و غیرقابل قبول در پی
۹- وجود پتانسیل روانگرایی و تورم در خاک زیر پی
۱۰- عدم پایداری سازه پی برای ساختمان هایی که بر روی زمین های شیب دار احداث شده اند

سپهر عمران | مجری ساخت فونداسیون پیش ساخته در اصفهان

انجام کلیه امور ساختمان سازی من جمله ساخت فونداسیون پیش ساخته در اصفهان

سپهر عمران یک شرکت پیمانکاری ساختمان در اصفهان است که با انجام کلیه مراحل ساختمان سازی یاری دهنده همشهریان عزیز در اصفهان می باشد. از جمله فعالیت های این شرکت می توان به ساخت و نصب فونداسیون پیش ساخته در اصفهان اشاره کرد. سپهر عمران با فعالیت خود در زمینه فونداسیون پیش ساخته در اصفهان توانسته سابقه ای درخشان و قابل اعتماد برای مشتریان خود فراهم کند. این شرکت با استفاده از اکیپ های کارگری ماهر و با تجربه و تجهیزات روز مورد نیاز سعی در جهت تقویت سابقه خود در این زمینه دارد تا علاوه بر اصفهان فعالیت خود را در سراسر ایران گشترش دهد.

سپهر عمران
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد