سپهر عمران > خدمات عمرانی > تخریب و خاکبرداری

تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان

سپهر عمران | گود برداری، تخریب و خاک برداری در اصفهان

 یکی از فعالیت هایی که جز خدمات شرکت ساختمان سازی سپهر عمران به حساب می آید تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان است. تخریب و خاک برداری یکی از فعالیت های عمرانی محسوب می شود که به علت های مختلفی همچون تخریب و خاک برداری یک ساختمان فرسوده برای ساخت مجدد، رسیدن به تراز بکر ، حفاظت فوندانسیون ها در برابر یخبندان، احداث کانال و احداث پارکینگ و ... انجام می شود. اگر بخواهیم علت انجام عملیات گودبرداری یا خاک برداری را به صورت دقیق تر بررسی کنیم باید اشاره کنیم که امروزه به دلیل افزایش روز افزون احداث سازه های بلند و نیاز به پارکینگ در طبقات پایین تر از سطح زمین در این ساختمان ها ، تعداد گود برداری ها به خصوص گود برداری های عمیق و نیمه عمیق رو به افزایش است.

تخریب و خاک برداری ساختمان
یکی از پر زحمت ترین کارهای ساختمانی است. این نوع فعالیت در کنار همه مشکلات و سختی هایی که دارد نیازمند ابزارالات و تجهیزات لازم است که باید توسط افراد متخصص در این زمینه به کار گرفته شوند و پروژه را به پیش ببرند. در اصل تخریب و خاک برداری ساختمان نیازمند تجربه و تخصص لازم است در غیر این صورت ممکن است هنگام گود برداری، ساختمان های مجاور دچار ترک خوردگی و یا حتی ریزش شوند که علت اصلی این قبیل اتفاقات عدم تجربه و دقت در کار و نداشتن تخصص می باشد.
ما با استفاده از تجهیزات و ابزار های لازم در زمینه تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان هر گونه نیاز شما را به بهترین شکل رفع خواهیم کرد. از جمله اقداماتی که تحت عنوان تخریب و خاک برداری در اصفهان، این شرکت موظف به انجام آن می باشد شامل عملیات تخریب ساختمان با ابزار و ماشین آلات تخریب و با استفاده از نیروهای انسانی ماهر و با تجربه با حفظ کلیه موارد ایمنی و حفاظتی و خاکبرداری و گود برداری و حمل نخاله های ساختمانی به خارج از شهر و ... می باشد.


سپهر عمران
خاک  بری
خاک برداری
سپهر عمران

مراحل تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان که برای حفظ ایمنی و اصول کار باید رعایت شود

سپهر عمران بر حسب تجربه چند ساله خود در زمینه تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان یک سری مراحل را برای تخریب و گود برداری ساختمان در نظر گرفته تا هم کار به صورت اصولی انجام شود و هم ایمنی کار کاملا رعایت شود. در این قسمت به برخی از اصول و مراحلی که باید در تخریب ساختمان، گود برداری و خاک برداری به آن توجه کرد اشاره خواهد شد.

سپهر عمران

مراحل تخریب ساختمان

 اعضای سازه ای که باید به صورت ترتیبی تخریب شود شامل موارد زیر است

* در ابتدا باید کلیه دال ها تخریب شوند
* سپس تیرهای ثانویه و بعد از آن تیرهای اصلی باید تخریب شود
* سایبان ها و ایوان ها در مرحله بعد و پیش از تخریب طبقات داخلی باید تخریب شود 
* پنل دیوار شامل تیرها و ستون ها، باید به تدریج و به شکل کنترل شده تخریب گردد
* ایوان ها و بالکن های پیش آمده، می تواند شدیدا اًمنیت عمومی را به خطر اندازد و لذا باید با احتیاط و دقت فراوان انجام شود که برای جلوگیری از خسارات جانی و مالی باید سازه های تکیه گاهی موقت و سکوهای محافظ باید دقیقاً زیر ایوان ها یا بالکن های پیش آمده قرار گیرند

مراحل گود برداری و خاک برداری ساختمان

از جمله مراحلی که در گود برداری و خاک برداری باید رعایت شود شامل موارد زیر است:

* ابتدا باید اطلاعات لازم در این زمینه از جمله آزمایش خاک ، سطح آبهای زیرزمینی، عمق گودبرداری طبق نقشه، وضعیت ساختمانها و زمین های هم جوار را به دست آورد.
* با توجه به احتمال خسارت های جانی و مالی، بیمه بودن پرسنل پیمانکار امری ضروری است
* آگاهی از محدودیت ترافیکی در رفت و آمد کامیون ها
* در صورت لزوم باید مجوز لازم را از ارگانهای ذیربط ( گاز ، برق ، مخابرات ، آب و فاضلاب ، آتش نشانی ، کلانتری محل و ......) کسب کرد
* آگاهی کافی و دقیق  از مسیر لوله و تاسیسات شهری (لوله و کابل و ... )


علت گود برداری یا خاک برداری چیست؟

باید دقت داشت که گودبرداری یا خاک برداری ساختمان یعنی برداشتن خاک از سطح زمین و رسیدن به عمق آن نه فقط خاک برداشتن . و حال چرا پیش از اینکه یک ساختمان را بنا کنند به گو برداری می پردازند؟ به چند علت که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. معمولا با توجه به نقشه طراحی شده از ساختمان، گودبرداری را تا سطح زیرین فونداسیون  انجام می دهند، تا اولا محیط کار بازتر و تمیزتر باشد و ثانیا فضای خالی ایجاد شده در مابین ستونها و شناژها را با خاک استخراج شده از چاه و یا ... پر کنند تا زمین سفت تری برای اجرا پروژه در اختیار داشت.

از جمله دلایل گودبرداری در ساختمان می توان به این چند مورد اصلی اشاره کرد:
۱ _ رسیدن به سطح خاک سفت و محکم
۲_ با توجه قوانین شهرداری، ارتفاع سازه از سطح زمین محدودیت دارد
۳_ پایین تر آوردن مرکز ثقل سازه و در نتیجه پایداری بیشتر آن در برابر عوامل طبیعی
۴_ قرار دادن فونداسیون در محلی امن و به دور از سیل و یخبندان. برای احداث طبقات بیشتر و تامین پارکینگ و انباری 
۵_ و ...

سپهر عمران

هزینه تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان

عواملی که در تعیین قیمت تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان موثر است

برای انجام پروژه های عمرانی باید هزینه های مختلفی را پرداخت کرد که هر شرکت با توجه به نوع کیفیت و توانایی های خود در انجام این پروژه ها قیمت متفاوتی اعلام می کند. اما با این وجود هیچ کدام از شرکت ها تا پیش از بازدید از محل مورد نظر برای گود برداری یا بازدید از ساختمان برای تخریب قیمت دقیقی ارائه نمی دهند چرا که عوامل متفاوتی در قیمت گذاری تخریب و خاک برداری یا گود برداری تاثیر گذارند.شرکت سپهر عمران نیز با شروع فعالیت خود در زمینه تخریب و خاک برداری ساختمان در اصفهان سعی کرده تا حد ممکن قیمت های منصفانه و قابل قبولی برای هر کدام از فعالیت های خود ارائه دهد. این قیمت گذاری بستگی به عوامل مختلفی دارد که به برخی از این عوامل اشاره خواهد شد.

۱- محل وجود ساختمان مورد نظر برای تخریب ( بیرون شهر، داخل شهر)
۲- میزان نزدیکی ساختمان های مسکونی به ساختمان مورد نظر چرا که برای هر مسافت ابزار متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد
۳- ابعاد و مساحت ساختمان
۴- تعداد طبقه های ساختمان برای تخریب
۵- محل پروژه ساختمانی و دسترسی ماشین آلات ساختمانی و مسافت پروژه تا محل دپو نخاله
۶- حجم خاکبرداری ساختمان، حجم خاکبرداری با ضرب کردن طول، عرض و ارتفاع خاک بدست می آید
* معمولا مبلغی توسط کارفرما بعنوان پیش پرداخت به پیمانکار پرداخت می شود تا ماشین آلات مورد نیاز را به محل کارگاه منتقل نماید. لازم به ذکر است که قیمت خاکبرداری از روی نقشه نیز قابل محاسبه است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد