سپهر عمران > خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان > قیمت نقشه برداری با پهپاد

تعرفه و قیمت نقشه برداری با پهپاد

یکی از شاخه های علم فوتوگرامتری، نقشه برداری هوایی است که در این نوع نقشه برداری به دلایل متفاوت از هواپیماهای بدون سر نشین و پهپاد ها استفاده می کنند. خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد امروزه بیشتر از دیگر ابزارهای نقشه برداری رواج یافته است. در این روش تصویر برداری هوایی دوربین های مخصوص نقشه برداری را در زیر پهپاد قرار می دهند که این پهپاد با ارتفاع مختلف از سطح زمین به تصویر برداری نقاط مختلف می پردازد و تصاویر دلخواه را میگیرد که این تصاویر پس از پردازش های نقشه کشان به صورت نقشه های مورد نظر تولید می شوند.
نقشه ­برداری هوائی با پهپاد
در مقایسه با فتوگرامتری کلاسیک، به دلیل استفاده از سکوی بدون سرنشین، سبک و کوچک بسیار انعطاف پذیر خواهد بود. این پهپاد ها را معمولاً می­توان از هر مکانی پرواز داد و نیاز به باند پرواز ندارند. ارتفاع پرواز آنها در مقایسه با انواع با سرنشینشان، آنها را در تراز پایینتر از ابرها قرار می­دهد، در نتیجه در روزهای ابری نیز امکان اخذ اطلاعات از منطقه را خواهند داشت. از طرف دیگر ارتفاع پائین سبب تصاویر بزرگ مقیاس و با قدرت تفکیک مکانی بالاتر می­شود، این دلایل از جمله دلایل رواج نقشه برداری هوایی با پهپاد است.

لیست تعیین قیمت نقشه برداری با پهپاد

پهباد

سوال اصلی که ما به دنبال پاسخ گویی به آن هستیم این است که قیمت نقشه برداری با پهپاد چقدر است؟ این که بتوان قیمت ثابتی برای تصویر برداری و نقشه کشی با پهپاد ارائه داد کار سختی است چرا که باید همه شرایط موجود را بررسی کرد و پس از جمع آوری اطلاعات به تخمین قیمت پرداخت. در این لیست ما تعرفه و قیمت نقشه برداری با پهپاد را تا حدودی مشخص کرده ایم ولی این هزینه ها در شرایط متفاوت ممکن است تغییر کند بنابراین اگر به دنبال قیمت نهایی و تمام شده برای پروژه های نقشه برداری با پهپاد و هواپیماهای بدون سرنشین هستید با متخصصان ما در این زمینه تماس بگیرید تا اطلاعات قطعی را به دست آورید.

پهباد

تعرفه خدمات نقشه برداری با پهپاد

تعرفه فیلم برداری هوایی از نمای ساختمان

تعرفه عکس هوایی از نمای ساختمان


نقشضه برداری با پهباد

قیمت نقشه برداری با پهپاد چگونه تعیین می شوند؟

شاخص های تاثیر گذار بر قیمت نقشه برداری با پهپاد

زمانی که از قیمت گذاری خدمات نقشه برداری با پهپاد حرف می زنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم چرا که متغیرهای بسیاری در این زمینه نقش آفرینی می کنند. در اصل امروزه خدمات پهپادی به صورت نرخ ساعتی در نظر گرفته می شود و بر اساس المان هایی این نرخ بالا یا پایین می رود. اکثر شرکت های نقشه برداری و ارائه دهندگان خدمات نقشه برداری خدمات خود را به صورت پروژه ای تعیین می کنند و نرخ ثابتی ارائه نمی دهند.

از جمله المان ها و متغیر هایی که در قیمت نقشه برداری با پهپاد موثر است عبارتند از :

نقشه برداری با پهباد

هزینه های اضافی سفر: آیا مسافت خارج از محدوده کاری جزء خدمت رسانی شماست؟

اگر چه سفرهای کوتاه بخشی از خدمان نقشه برداری است اما مکان هایی وجود دارد که خارج از محدوده کاری شرکت است. بنابراین باید هزینه سفر را به عنوان یکی از متغیر های قیمت نقشه برداری با پهپاد معین کرد.

پوشش بیمه ای : آیا مشتریان شما از شما یک بیمه نامه مسئولیت بزرگ را طلب می کنند؟

بیمه مسئولیت برای ارائه دهندگان خدمات پهپادی یک ضرورت است. صنایع خاصی نظیر استخراج معادن، نیازمند این هستند که راهبر بیمه نامه بزرگتری داشته باشد و راهبران برای جبران این هزینه، قیمت نقشه برداری با پهپاد خود را افزایش می دهند.

خروجی ها و کیفیت : چه نقشه ها و مدل هایی را برای مشتریان خود فراهم می کنید؟

محصول نهایی که از عکس برداری های هوایی شرکت به دست می آید بیشترین اهمیت را برای مشتری دارد. نوع خروجی نقشه و کیفیت آن یکی از مهم ترین المان های تاثیر گذار در تعیین قیمت نقشه برداری با پهپاد است که تحت تاثیر خواست مشتری قابل تغییر است


قیمت در هر جریب : قیمت گذاری بر اساس مساحت یا ساعتی؟

مساحت یکی از متغیرهایی است که در قیمت تاثیر گذار است چرا که برخی ارائه دهندگان خدمات پهپادی، خصوصاً در نقشه برداری زمین کشاورزی ، ارائه قیمت بر مبنای مساحت را نسبت به زمان ساده تر می دانند پس قیمت خدمات آنها بر اساس مساحت تغییر میکند.

سپهر عمران

زمان کلی صرف شده : زمان متغیری مهم در تعیین قیمت نقشه برداری با پهپاد

برخی از شرکت های نقشه برداری خدمات خود را بر اساس زمان کلی صرف شده برای هر پروژه تعیین می کنند. در اصل آنها جبران زمان صرف شده خود را نیز یکی از متغیرهای قیمت نقشه برداری با پهپاد در نظر می گیرند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد