سپهر عمران > خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان > نقشه برداری هوایی در اصفهان

خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان

به دست آوردن اطلاعات سه بعدی دقیق از سطح زمین ، یکی از اساسی ترین نیازهای کاربردهای مکانی است. برای نقشه برداری هوایی روش‌هایی وجود دارد از جمله  استفاده از تصاویر ماهواره‌­ای فتوگرامتری هوایی با استفاده از دوربین­های متریک ، نقشه ­برداری زمینی و یا استفاده از تکنولوژی لیدار.  اما به دلیل وجود مشکلاتی همچون هزینه، دسترسی به منطقه، صعب­ العبور بودن منطقه، مجوزهای مورد نیاز و ... استفاده از این تکنیک ­ها کاربردی نیستند. در این اینجا نیاز به یک روش آسان و کم هزینه تر مطرح می شود که نه تنها متناسب با ابعاد منطقه و سرعت تغییرات باشد بلکه قدرت تفکیک مکانی مورد نظر را نیز برآورده نماید. به همین جهت تصویر برداری هوایی توسط وسایل پرواز بدون سرنشین یا همان فتوگرامتری هوایی برد کوتاه یک روش مناسب برای تهیه و تولید اطلاعات مکانی به ویژه نقشه های توپوگرافی بزرگ مقیاس است.
شرکت سپهر عمران با کادری مجرب و با بیش از یک دهه تجربه در زمینه نقشه برداری هوایی در اصفهان فعالیت خود را با به کارگیری متخصصین مجرب در حوزه نقشه برداری هوایی آغاز نموده است تا با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و معتبر روز دنیا ، زمینه ارائه خدمات با کیفیت طراحی بر اساس خواسته های مشتری را فراهم نماید. 


خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان
خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان
خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان

خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان چگونه انجام می‌شود؟

در نقشه برداری هوایی یا فتوگرامتری ، با استفاده از هواپیما یا پهپاد تصاویری از منطقه مورد نظر تهیه می‌شود. برای اینکه امکان استخراج ارتفاعات از روی عکسها وجود داشته باشد عکسها باید دارای پوشش طولی و عرضی مناسب باشند. قبل از شروع عملیات پرواز ، متخصصین ، اقدام به شناسایی منطقه و سپس اقدام به طراحی پرواز و طراحی نقاط کنترل زمینی می ­نمایند که در این مرحله محل ایستگاه ­های عکسبرداری هوائی مشخص می­شوند. بعد از آن فرایند عکسبرداری هوائی با توجه به طراحی ­های صورت گرفته انجام می شود و داده­ های مورد جمع ­آوری می­گردند. این عکس ها پس از طی مراحل مختلف و انجام پردازش ها و  محاسبات مورد نیاز، تبدیل به نقشه می‌شوند. تهیه نقشه با استفاده از نرم‌افزارهای خاص تبدیل عکس به نقشه انجام می‌شود. 

نقشه برداری هوایی

مراحل نقشه برداری هوایی در اصفهان (فتوگرامتری) :

  • تعیین محدوده لازم برای تهیه نقشه و طراحی خطوط پرواز
  • پرواز و عکس برداری هوایی
  • چاپ عکس ها و تهیه اندکس
  • طراحی نقاط کنترل زمینی برای مختصات دار کردن عکسها
  • گویا سازی عکس ها جهت ترسیم نقشه
  • مثلث بندی هوائی به منظور تکثیر نقاط مختصات دار زمینی ، انجام محاسبات
  • تبدیل به منظور ترسیم عوارض از روی عکس های اصلاح شده و مختصات دار
  • ادیت ، ویرایش نقشه و رفع خطاهای ترسیم
  • کارتوگرا
سپهر عمران

لیست تعرفه خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان

سوالی که در این قسمت در پی پاسخ گویی به آن هستیم این است که قیمت نقشه برداری هوایی در اصفهان چقدر است؟ این که بتوان قیمت ثابتی برای تصویر برداری و نقشه برداری هوایی ارائه داد کار سختی است چرا که باید همه شرایط موجود را بررسی کرد و پس از جمع آوری اطلاعات به تخمین قیمت پرداخت. در این لیست ما تعرفه و قیمت نقشه برداری با پهباد را تا حدودی مشخص کرده ایم ولی این هزینه ها در شرایط متفاوت ممکن است تغییر کند بنابراین اگر به دنبال قیمت نهایی و تمام شده برای پروژه های نقشه برداری با پهباد و هواپیماهای بدون سرنشین هستید با متخصصان ما در این زمینه تماس بگیرید تا اطلاعات قطعی را به دست آورید.

تعرفه خدمات نقشه برداری با پهپاد

تعرفه فیلم برداری هوایی از نمای ساختمان

تعرفه عکس هوایی از نمای ساختمان

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد