سپهر عمران > خدمات نقشه برداری هوایی در اصفهان > نقشه برداری زمین کشاورزی

نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی

رفع مشکلی بزرگ با نقشه برداری زمین کشاورزی و منابع طبیعی

محدودیت زمین های مناسب برای توسعه طرح های کشاورزی و جنگل داری، طرح‌های نوین اقتصادی-صنعتی، محیط زیست، مسکن و شهرسازی و سایر فعالیتها ایجاب می نماید از سرزمین و اراضی موجود کشور استفاده بهینه شود. ضروریست برای این کار باید اطلاعات دقیق و صحیح از جای جای آن داشت و با توجه به تناسب و قابلیت هر یک از قطعات اراضی برای آن برنامه ریزی نمود. مشخص نبودن مالکیت ها ، کاربری ها، تغییرات کمی و کیفی اراضی و هر نوع تصمیم‌ گیری برای واگذاری جهت طرح های توسعه مستلزم داشتن اطلاعات دقیق است و نیاز به نقشه هایی با دقت بالا از این اراضی است.
متاسفانه وضعیت حاضر از اراضی کشاورزی کشور و وجود سازمانهای موازی و قوانین ضد و نقیض سازمان های ثبت، اوقاف، مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی شهرداریها و بی ثباتی در مدیریتها موجب گردیده تا سازمانهای متولی زمین. حاصل تقریبا ۵۰ سال کار و تلاش خود را ( از تاریخ ملی شدن جنگلهای و مراتع ) در یکسری نقشه و اسناد خلاصه نمایند.
موارد فوق بانضمام ثابت ماندن بازدهی طرح های توسعه، افزایش تعداد طرحهای عمرانی بجای افزایش بازده، هجوم به منابع طبیعی کشور را موجب شده است این معضل با عدم اطلاع مسئولین از کم و کیفیت واقعی اراضی فرصت طلبی افراد سودجو را نیز تضمین نموده است. بنابراین برای استفاده بهینه بردن از همه اراضی به خصوص اراضی کشاورزی و منابع طبیعی بهتر است به نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی نگاه ویژه ای نمود.


سپهر عمران

تعرفه خدمات نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی

قیمت گذاری نقشه برداری اراضی کشاورزی

تعرفه و قیمت نقشه برداری یو تی ام با دقت سانتی متر

این که به صورت دقیق بخواهیم از تعرفه قطعی نقشه برداری سخن بگوییم امکان پذیر نیست چون هر کاری تا پیش از انجام شدن قیمت قطعی و دقیقی نمیتوان برای آن تعیین کرد حال نقشه برداری که مبحث جداگانه ای دارد و به عوامل زیادی بستگی دارد تا قیمت نهایی آن مشخص شود. در این لیست ما تعرفه و قیمت نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی تحت عنوان نقشه های یو تی ام را تا حدودی مشخص کرده ایم ولی این هزینه ها در شرایط متفاوت ممکن است تغییر کند بنابراین اگر به دنبال قیمت نهایی و تمام شده برای پروژه های نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی هستید با متخصصان ما در این زمینه تماس بگیرید تا اطلاعات قطعی را به دست آورید.

خروجی های نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی

چه مطالبی می توان از نقشه برداری هوایی زمین های کشاورزی به دست آورد؟

برخی از اطلاعاتی که از طریق این پروژه جمع آوری می شود شامل تعداد گلخانه ها، مساحت اراضی کشاورزی ، مساحت زمین های بایر، مساحت ساختمان های موجود در منطقه و امکانات موجود در مزارع، تعداد چاه در هر مزرعه، نوع خاک و شوری، و جمعیت دام خواهد بود.
این اطلاعات که امروزه با توجه به پیشرفت ابزار نقشه برداری به دست آوردن آن کار بسیار راحت تری شده است چرا که با وجود نقشه برداری با پهباد یا نقشه برداری با هلی شات به آسانی میتوان اطلاعات مورد نظر را از ارتفاعات مختلف به دست آورد می تواند کمک بزرگی به بخش خصوصی و دولتی در این زمینه کند.
این انتظار می رود که با استفاده از داده های برداشت شده به وسیله پرنده های بدون سرنشین اطلاعات دیگری نظیرمحدوده مزرعه و مرزهای جغرافیایی، طبقه بندی مزرعه (مزرعه کشاورزی، مزرعه دامپروری یا ترکیبی)، محدوده محصولات موقت و دائمی، تعداد درختان نخل و درختان میوه و همچنین مناطق حفاظت شده کشاورزی قابل استخراج باشد.

سپهر عمران

شرکت سپهر عمران متخصص در زمینه نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی

سپهر عمران

شما می توانید جهت تسریع در انجام پروژه های نقشه برداری خود با متخصصان شرکت سپهر عمران در تماس باشید تا هر گونه نیاز شما در زمینه نقشه برداری و پروژه های عمرانی را رفع کنیم. در اختیار داشتن یک نقشه هوایی با مقیاس بزرگ ۱/۲۰۰ تا ۱/۵۰۰ و ... دقیق و به روز از شهر، روستا و یا اراضی کشاورزی تحت پوشش نقشه برداری می تواند کمک بزرگی به پروژه های مورد نظر شما بکند و ما این کار را در اسرع وقت برای شما انجام خواهیم داد. علاوه بر نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی شرکت سپهر در عمران در زمینه نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری با هلی شات، نقشه برداری با جی پی اس ، نقشه برداری پروژه های عمرانی و ... فعالیت گسترده ای دارد که هر گونه نیاز شما در زمینه نقشه برداری و عمران و ساختمان سازی را به صورت کامل برای شما برطرف می کند.

سپهر عمران
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت عمرانی سپهر عمران می باشد